background
SGI
image1 image2 image3

AKTUALNOŚCI

BUJUTSU FRIENDSHIP CUP

 

24 listopada na zaproszenie Klubu Karate z Hanoweru zawodnicy SGI-Poland wzięli udział w 1. BUJUTSU FRIENDSHIP CUP. W skład reprezentacji SGI weszło siedemnastu zawodników na co dzień ćwiczących w klubach z Tucholi oraz Człuchowa: 
1.Krzysztof Kaczor - Człuchów
2.Wojciech Krygowski - Tuchola
3.Oliwia Kwiatkowska - Człuchów
4.Maja Markiewicz - Tuchola
5.Maja Wójciszyn - Człuchów
6.Martyna Lewinska - Człuchów
7.Hubert Urban - Tuchola
8.Hubert Lange - Człuchów
9.Aleksandra Niedźwiedź - Człuchów
10.Julita Sałuda - Człuchów
11.Kinga Klafetka - Tuchola
12.Paulina Kozłowska - Tuchola
13.Filip Warczak - Tuchola
14.Maciej Krygowski - Tuchola
15.Krzysztof Gurdak - Człuchów
16.Natalia Heron - Człuchów
17.Andrzej Wójciszyn - Człuchów
 
Nasi reprezentanci zaprezentowali się fantastycznie i wywalczyli łącznie 22 puchary. Dwanaście razy stawali na najwyższym stopniu podium i po pięć razy na dwóch niższych stopniach.  Podopieczni Sensei Tomasza Krygowskiego /4 dan, Tuchola/ oraz Sensei Pawła Zielińskiego /3 dan, Człuchów/ zgromadzili najwięcej pucharów ze wszystkich drużyn startujących w turnieju i wygrali klasyfikację punktową za co odebrali okazały Puchar. 
 
 

 

Puchar Karate SGI-Poland

10 listopada 2018 roku w Człuchowie odbył się Puchar Karate SGI-Poland. Najważniejsza, doroczna, sportowa impreza Shotokan Goshindo Institute zgromadziła rekordową liczbę uczestników – 311! Przed organizatorami stanęło nie lada wyzwanie, w jeden dzień przeprowadzić 40 konkurencji, ponad 600 walk. Wszystko to odbyło się na trzech planszach, a całe zawody bardzo sprawie sędziowała 24-osobowa kadra sędziowska.
 
 

Sensei C.Ceruti w Tucholi. Międzynarodowe seminarium karate shotokan

W dniach 14-15 września odbyło się w Tucholi drugie w tym roku szkolenie karate pod przewodnictwem hanshi Claudio Cerutiego, któremu towarzyszył sensei Gianluca Tenti. Seminarium obejmowało  trzy sesje treningowe dla zaawansowanych praktyków karate i jedną dla grupy początkującej. Tematyka treningowa była dość prosta, oparta na technikach kihon zawartych w wymaganiach na stopnie mistrzowskie, ale w ćwiczeniach z partnerem ważniejsze od aspektów technicznych okazało się panowanie nad emocjami. Te kilka godzin treningów uzmysłowiło wszystkim ćwiczącym jak ważna jest kontrola emocji i zaangażowanie w ćwiczenie. Właściwe koncentracja decydowała o powodzeniu w wykonaniu ćwiczenia lub jego braku. Tym samym po raz kolejny można było przekonać się o słuszności starej prawdy, że biegłość w sztuce walki jest oparte nie tylko na technikach, ale i na sprawnym umyśle.

Czytaj więcej: Sensei C.Ceruti w Tucholi. Międzynarodowe seminarium karate shotokan

Międzynarodowe Szkolenie Karate Shotokan

13 i 14 października 2018 roku w Hanowerze odbyło się Międzynarodowe Szkolenie Karate Shotokan, które poprowadzili Sensei Hiroshi Shirai i Sensei Carlo Fugazza. Do Hanoweru wybrała się bardzo liczna grupa z Polski. SGI Poland reprezentowało łącznie 60 osób z Chojnic, Tucholi, Śliwic, Człuchowa, Słupska, Małego Rudnika, Słupska, Wałcza, Tuczna oraz Ostrzeszowa. Jak co roku szkolenie było bardzo owocne, a mistrzowie przekazali ponownie ogrom wiedzy i materiału do pracy. Sensei Shirai dużo uwagi zwracał na stabilność pozycji, prawidłowy oddech oraz na zachowanie koncentracji podczas ćwiczeń. Na szkoleniu nie zabrakło oczywiście kata oraz bunkai. Oprócz kata uczniowskich mieliśmy okazję studiować kata Hangestsu. Jednak najwięcej czasu sensei Shirai poświęcił na ćwiczenia do kumite.

Czytaj więcej: SGI POLAND w Hanowerze

Szkolenie instruktorskie SGI Poland; 2018

 

W dniach od 24 do 26 sierpnia w Tucholi odbyło się kolejne doroczne szkolenie instruktorskie SGI Poland. W stażu dział wzięli instruktorzy i przedstawiciele większości klubów zrzeszonych w organizacji oraz kandydaci na stopnie mistrzowskie. Celem spotkania było weryfikacja poziomu przygotowań do egzaminów na czarne pasy oraz podniesienie poziomu wyszkolenia instruktorów reprezentujących SGI Poland. Uczestnicy spędzili w dojo łącznie 14,5 godziny, które przeznaczone były zarówno na zajęcia teoretyczne jak i praktyczne. Odbyło się także robocze spotkanie instruktorów, podczas którego zostały podjęte decyzje kluczowe dla działalności organizacji w najbliższym sezonie.

Zajęcia techniczne prowadzili instruktorzy: Daria Lipka, Grzegorz Konieczka, Robert Reiter, Paweł Zieliński, Krzysztof Czekała i Krzysztof Kaczor. Dodatkowo uczestnicy wysłuchali prelekcji dotyczących pierwszej pomocy, motywacji w sporcie, rehabilitacji najczęstszych urazów w obrębie kończyny dolnej oraz przepisów związanych z RODO.

Czytaj więcej: Szkolenie instruktorskie SGI Poland 2018

2019  Shotokan Goshindo Intitute Poland   globbers joomla templates