Carlo Fugazza /8 Dan/ w Prenzlau

 
W Prenzlau 05-06 kwietnia 2019 roku odbyło się coroczne szkolenie Karate Shotokan, które poprowadził sensei Carlo Fugazza /8 Dan/. Gospodarzem szkolenia był klub: Karate Dojo „Zanshin” e.V. w Prenzlau. W tym roku S.G.I. Poland reprezentowała 12-osobowa grupa.

Podczas treningów w grupie młodszej mieliśmy okazję doskonalić kata Heian Godan, kihon podstawowy oraz formy kumite. W grupie starszej sensei Fugazza skupił się na kata Nijushiho. Wprowadził elementy bunkai objaśniając przy tym jak interpretowane są poszczególne ruchy przez przedstawicieli różnych szkół. Zademonstrował kilka wariantów obrony w zależności od zmian jakie może wprowadzić przeciwnik. Nie zabrakło również kihon zaawansowanego na stopnie shodan i nidan.
Treningi były bardzo owocne szczególnie dla szkoleniowców ponieważ sensei Fugazza prezentuje najwyższy poziom instruktorski. Sensei przedłużył ostatni trening chcąc dokładnie objaśnić jak podchodzić do studiowania kata i jak wygląda trening bunkai na poszczególnych poziomach mistrzowskich.

Za rok ekipa SGI Poland obowiązkowo pojawi się na szkoleniu w Prenzlau i miejmy nadzieję, że w znacząco zwiększonym składzie.

Scroll to Top