W sobotę po zarejestrowaniu się wszystkich ekip rozpoczęły się eliminacje do niedzielnych finałów. Walki rozgrywały się na dwóch matach, zawody koordynował sędzia główny Sensei Paweł Zieliński, a całe zawody sędziowali:
- Sensei Tomasz Krygowski /4 Dan/ – Tuchola
- Sensei Tadeusz Kurzawski /4 Dan/ – Ostrów Wielkopolski
- Sensei Adam Cichocki /4 Dan/ – Pelplin
- Krzysztof Czekała /3 Dan/ – Krzyż Wielkopolski
- Sensei Paweł Zieliński /3 Dan/ – Człuchów
- Sensei Marcin Szwarc /2 Dan/ – Skarszewy
- Sensei Katarzyna Krygowska /1 Dan/ – Tuchola
- Sensei Piotr Ossowski/1 Dan/ – Kaliska
- Sensei Stanisław Chrapkowski/1 Dan/ – Człuchów
- Sensei Przemysław Juchniewicz/1 Dan/ – Słupsk
- Sensei Wacław Mucha-Kruczyński/1 Dan/ – Ostrzeszów
- Sensei Mariusz Stawik/1 Dan/ – Ostrów Wielkopolski
Należy nadmienić, że wszystkie walki były przeprowadzane bardzo sprawnie i dzięki dużemu wysiłkowi sędziów i świetnej organizacji udało się eliminacje zakończyć przed czasem.
W czasie zawodów organizator zapewnił wszystkim zawodnikom i sędziom ciepły posiłek. Ten „mały” poczęstunek staje się już tradycją na zawodach w ramach SGI Poland.
Wieczorem odbyło się Zebranie Sprawozdawcze SGI Poland oraz narada instruktorów. Podczas krótkiego Zebrania przedstawione zostało sprawozdanie z prac zarządu oraz sprawozdanie komisji rewizyjnej. Z dniem 28 marca na ręce Przewodniczącego Shotokan Goshindo Institute Poland złożona została rezygnacja z funkcji wiceprzewodniczącego. Sensei Marcin Kwit /4 Dan – Poznań/ podziękował za lata współpracy i zaufanie ze strony klubów członkowskich.
Sensei Tomasz Krygowski, dziękując za lata zaangażowania w rozwój SGI Poland, wręczył ustępującemu wiceprzewodniczącemu drobny upominek.
Następnie na wniosek Przewodniczącego doszło również do zmiany w składzie komisji sędziowskiej. Rolę przewodniczącego komisji powierzono Sensei Pawłowi Zielińskiemu z Człuchowa. Ma on teraz około dwa tygodnie na wybranie członków z którymi będzie pracował nad utrzymaniem wysokiego poziomu sędziowania w strukturach SGI Poland.
Podczas spotkania omówione zostały również wszystkie bieżące sprawy oraz został doprecyzowany kalendarz aktywności na najbliższe miesiące. Szczegóły znajdziecie w zakładce „Kalendarz imprez”.
Niedziela rozpoczęła się od wspólnego treningu wszystkich zawodników. Zajęcia prowadzili:
- Sensei Przemysław Juchniewicz w grupie 9-8 kyu
- Sensei Tadeusz Kurzawski w grupie 7-6 kyu
- Sensei Adam Cichocki w grupie 5-3 kyu
W najmłodszej grupie zaawansowania Sensei Przemysław Juchniewicz prezentował zawodnikom elementy Bunkai kata Taikyoku Shodan, Sensei Tadeusz Kurzawski Kata Heian Niddan wraz z elementami Bunkai. Natomiast najstarsi trenowali pod okiem Sensei Adama Cichockiego elementy związane z wymaganiami kihon shodan.
Po treningu, który był swoistego rodzaju rozgrzewką przyszedł czas na finały, które swoją obecnością uświetnili następujący goście:
- Pan Jacek Klimaszewski Wicestarosta Powiatu Czarnkowsko – Trzcianeckiego
- Pan Zygmunt Jasiewicz Burmistrz Miasta Krzyża Wlkp.
- Pani Renata Dahmani Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Krzyżu Wielkopolskim
- Pan Marek Tchórzka Wójt Drawska
- Pani Regina Jaworska Dyrektor Oddziału Banku Spółdzielczego w Krzyżu Wlkp.
- Państwo Joanna i Tomasz Majewscy Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe
- Państwo Małgorzata i Zdzisław Szczęchowie Prowadzący Firmę Stolarską
- Pan Lahcene Dahmani Właściciel Firmy Usługowo Handlowej „Kamil”
- Państwo Barbara i Tomasz Tryboba właściciele piekarni w Drawsku
Podobnie jak eliminacje, zmagania finałowe przebiegły bardzo sprawnie, a zgromadzona publiczność mogła śledzić rywalizację zawodników, które przebiegały na bardzo solidnym poziomie. Podczas niedzielnych finałów wręczono 24 komplety pucharów za miejsca od 1 do 4, a dodatkowo każdy zawodnik otrzymał dyplom za udział w turnieju. W przerwach pomiędzy poszczególnymi konkurencjami czas publiczności umilały pokazy w wykonaniu szkoły tańca „Astra Luna”.