II Letnie Międzynarodowe Szkolenie Karate Shotokan

W szkoleniu wzięło udział około 100 zawodników z Tuczna, Człuchowa, Chojnic, Wałcz, Lubaczowa, Słupska, Krzyża Wielkopolskiego, Wilna oraz goście z Kuwejtu i szkockiego Aberdeen. 

Tegoroczne szkolenie w porównaniu z zeszłorocznym było znacznie bardziej zaawansowane. Sensei Marc Stevens wielokrotnie chwalił ćwiczących za ich zaangażowanie i zwracał uwagę na bardzo dobre podstawy, które umożliwiały wprowadzenie zaawansowanych elementów. Nie zabrakło oczywiście wymagań na 1 oraz 2 dan dzięki, którym sensei mógł przyjrzeć się naszym kandydatom na czarne pasy. Przekazał wiele cenny uwag kandydatom i ich instruktorom oraz pochwalił poziom dotychczasowych przygotowań. Poza młodymi kandydatami sensei przekazał też instrukcje nad czym powinni pracować w najbliższym czasie zaawansowani instruktorzy, aby móc przystąpić w niedalekiej przyszłości do egzaminów na stopnie 4 i 5 Dan.

Program szkolenia obejmował w tym roku w grupie zaawansowanej kata Kanku-sho, Sochin oraz Unsu wraz z bunkai. Grupa brązowych pasów pracowała między innymi nad Kanku-dai i jego bunkai, natomiast najmłodsi studiowali kata z grupy Heian.  Szkolenie było niezwykle intensywne (12 godzin treningu w 2 dni), poziom instruktażu ogromnie profesjonalny, a zaangażowanie studentów skutkowało widocznymi postępami co potwierdza, że poziom SGI Poland systematycznie rośnie.

Na koniec obozu sensei Marc Stevens przyjął zaproszenie od organizatora Pawła Zielińskiego na przyszłoroczne szkolenie, które odbędzie się 8 i 9 lipca 2017 roku.

 

Scroll to Top