III OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ KARATE SGI POLAND W KRZYŻU WLKP.

W miniony weekend w Krzyżu Wielkopolskim odbył się III OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ KARATE SHOTOKAN SGI POLAND. W turnieju wzięło udział ponad 150 zawodników z  klubów członkowskich SGI Poland ze Słupska, Chojnic, Czerska, Ostrzeszowa, Drezdenka, Człuchowa, Ostrowa Wielkopolskiego, Śliwic, Tucholi, Wałcza, Tuczna oraz sekcji Lubasza, Wielenia, Drawska oraz Krzyża Wlkp.

Zmagania odbywały się w kategoriach wiekowych młodzików oraz juniorów młodszych.
W sobotę od rana po zarejestrowaniu się wszystkich ekip rozpoczęły się eliminacje do popołudniowych finałów. Walki rozgrywały się na dwóch tetami, z podziałem na kategorie wiekowe młodzik młodszy, młodzik, młodzik starszy i junior młodszy. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwało 12 doświadczonych sędziów, którym przewodniczył jako sędzia główny sensei Paweł Zieliński z Człuchowa.

O godzinie 16.00 finały III Ogólnopolskiego Turnieju Karate otworzył starosta powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego Pan Tadeusz Teterus. Zawody rozpoczęły się od uroczystej parady zawodników i sędziów, których wprowadził do hali organizator sensei Krzysztof Czekała. Podczas imprezy, oprócz finałowych pojedynków, które wywołały wśród zgromadzonej publiczności spore emocje, można było zobaczyć pokaz breakdance  zespołu pod nazwą CZECHU ROCKERS z Drezdenka. Najlepszym zawodnikom nagrody wręczali: Tadeusz Teterus – starosta czarnkowsko-trzcianecki, Jacek Klimaszewski wicestarosta powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego oraz Marek Tchórzka – wójt gminy Drawsko.

Turniej, jak co roku, został doskonale przygotowany zarówno pod względem organizacyjnym jak i pod względem okazałych nagród dla startujących zawodników. Stało się tak dzięki wsparciu powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, gminy Krzyż Wlkp. oraz gminy Drawsko.

Za wsparcie i pomoc w zrealizowaniu zmagań sportowych organizatorzy pragną tym samym złożyć serdeczne podziękowania sponsorom oraz rodzicom zawodników a także sędziom i licznie przybyłym kibicom.

Scroll to Top