IX KLUBOWE SZKOLENIE KARATE w Człuchowie i TURNIEJ KLUBOWY

Szkolenie rozpoczęło się już w piątek od treningu dla grupy zaawansowanej, a tematyka bazowała ma poziomie shodan. Sensei Grzegorz Konieczka rozpoczął trening od zaprezentowania Dachi-Kata. Dachi-Kata jest układem różnych przejść, które są nieodzowne do studiowania karate na poziomie czarnego pasa. Jest też świetnym materiałem przygotowawczym dla kolorowych pasów.

Sobota to już treningi dla wszystkich stopni ćwiczących w klubie w Człuchowie. Sensei Grzegorz Konieczka podczas treningu z młodszymi stopniami zwracał szczególną uwagę na zaangażowanie w trening – zanshin, ale przede wszystkim dużo uwagi poświęcił niskim pozycjom. Przedstawił też instruktorom wiele cennych wskazówek jak pracować z najmłodszymi.

Trening grupy zaawansowanej to kontynuacja zastosowań shodan kihon ćwiczonych w ośmiu kierunkach. Grupa mimo początkowych trudności przyswoiła sobie materiał tak, by pod koniec treningu wszyscy mogli ćwiczyć z maksymalną szybkością i siła.

Niedzielne zajęcia to w młodszej grupie kontynuacja zagadnień z soboty, a w grupie zaawansowanej nauka kata Jitte. Sensei Grzegorz Konieczka zaprezentował sposób wykonania wymagany przez mistrza Hiroshi Shirai. Cała grupa na tyle uważnie śledziła poszczególne fragmenty prezentowane przez prowadzącego , że nauka całości zakończyła się sukcesem

Szkoleniu towarzyszył również klubowy Turniej Karate, w któym wzięło udział około 60 zawodników z: Sąpolna, Tucholi, Chojnic, Słupska i Człuchowa. Sobotnie pojedynki rozgrywane były na dwóch matach a sędziami byli:

– Sensei Tomasz Krygowski – 4 Dan /Tuchola/

– Sensei Robert Reiter – 4 Dan /Wałcz/

– Sensei Paweł Zieliński – 3 Dan /Człuchów/

– Sensei Przemysław Juchniewicz – 1 Dan /Słupsk/

– Sensei Stanisław Chrapkowski – 1 Dan /Sąpolno/

– Sensei Piotr Rudnik – 1 Dan /Człuchów/

– Senpai Bogdan Matuszewski – 1 Kyu /Piła/

Sędziów wspomagały dodatkowo: Aleksandra Szczygielska oraz Julia Góralska.

Większość pojedynków przebiegała na bardzo wysokim poziomie. W turnieju rywalizowali przecież zawodnicy, którzy niejednokrotnie zdobywali medale na turniejach ogólnopolskich. Dzięki rozgrywkom w systemie grupowym nasi najmłodsi zawodnicy stawali do rywalizacji minimum 4 razy.

Scroll to Top