Letnie Seminarium – Tuchola

Druga sesja treningowa to z kolei elementy tai-sabaki a w drugiej części praktyka kata w grupach. W niedzielę treningi rozpoczęły się od praktyki goshindo by płynnie przejść do praktyki kumite: grupa czarnych pasów ćwiczyła kombinacje technik, natomiast brązowe i niebieskie pasy – poruszanie się w trakcie walki, amashi-waza oraz kontynuacje technik.

W przerwach pomiędzy treningami dr Krzysztof Kaczor wygłosił wykład na temat energii w treningu karate. W prosty sposób z minimalną ilością formalizmu matematycznego, prelegent uświadomił słuchaczom że potoczne rozumienie pojęć energia i siła jest często mylone, a wielu instruktorów nie zawsze wie o czym mówi. Był to bardzo pouczający element stażu, a dyskusja po wykładzie spowodowała ponad półgodzinne przesunięcie drugiej sesji treningowej.

Wieczorem, w sobotę w trakcie zebrania instruktorów ustalono wstępny kalendarz aktywności SGI Poland na najbliższe 12 miesięcy, ponadto omówiono stopień przygotowań do najbliższych imprez naszej federacji a zwłaszcza kolejnego seminarium Shoto-Goshin Karate-do, które odbędzie się w dniach 4-5 października w Ostrowie Wielkopolskim. Serdecznie zapraszamy!

Scroll to Top