Międzynarodowe Szkolenie Goshin-Shoto Karatedo. 29.03.2014

29 marca 2014 r. w Hanowerze odbyło się Międzynarodowe Szkolenie Goshin-Shoto Karate do, poprowadzone przez Dyrektora Technicznego SGI-Poland Sensei Claudio Cerutiego. W szkoleniu wzięło udział około 70 karateków, a naszą organizację reprezentowało pięciu instruktorów z Tucholi, Człuchowa i Słupska.

Zanim rozpoczął się trening sensei Claudio Ceruti oraz nasz wielki przyjaciel, sensei Gianluca Tenti złożyli gratulacje Przewodniczącemu SGI-Poland Tomaszowi Krygowskiemu z okazji niedawno uzyskanej promocji na 4 dan.

Po tak miłym powitaniu przyszedł czas na treningi. Podczas obu sesji treningowych sensei Claudio zaprezentował kata Tekki Shodan wraz z bunkai w wersji omote oraz ura. Zwracał szczególną uwagę na zaangażowanie psychiczne oraz na to aby ćwiczący kładli przede wszystkim nacisk na wysoki poziom techniczny wykonywanych sekwencji bunkai. Omawiając poszczególne sekwencja kata i bunkai sensei Ceruti podkreślał rolę właściwego oddychania. Drugą, większą cześć treningów stanowiło kumite – a zwłaszcza kombinacje Tai-Dai, które na pierwszy rzut oka nie wydają się specjalnie skomplikowane, ale wykonie ich z maksymalną szybkością sprawi spore trudności ćwiczącym.

Po zakończeniu szkolenia przed wyruszeniem w drogę powrotną do Polski wybraliśmy się na wspólną kolację z naszym kolegą z Hanoweru Svenem Ebertem, który zapowiedział swój przyjazd do Krzyża Wielkopolskiego na najbliższe zawody. Dziękujemy za miły wieczór Sven, do zobaczenia w Krzyżu! (Vielen Dank Sven für einen schönen Abend, wir sehen uns in Krzyż!)

Wizyta w Hanowerze była również okazją do przedstawienia Dyrektorowi Technicznemu reprezentantów dwóch nowych klubów, które wstąpiły niedawno do SGI-Poland.

Scroll to Top