Międzynarodowe Szkolenie Karate, Berlin 2016

Zajęcia podczas weekendu odbywały się tym razem nie tylko w sali gimnastycznej, ale również na świeżym powietrzu, co jest na pewno bardzo interesującym doświadczeniem. W piątek ćwiczący spotkali się w Parku Friedrichshain, gdzie w otoczeniu pięknej scenerii Sensei Claudio Cerutii zainaugurował szkolenie.

Sobotni poranek rozpoczął się również treningiem w plenerze. Trening ten stanowił niejako wprowadzenie do głównego punktu programu czyli popołudniowej kilkugodzinnej, trudnej i wymagającej sesji treningowej. Ta poranna część zakończyła się fotografią wszystkich uczestników na tle lotniska Tempelhof, a zaraz potem przyszedł czas na wspólne śniadanie we włoskiej kawiarni.

Druga sesja treningowa rozpoczęła się już w południe, a przedmiotem studiów była forma Goshindo: Kaishu Kyoka Kun Ren oparta na technikach otwartej dłoni. Sensei Claudio Ceruti swoim zwyczajem zaprezentował najpierw poszczególne kombinacje by następnie połączyć je w jedną spójną formę. I tradycyjnie po opanowaniu sekwencji i złożeniu ich w całość rozpoczęło się studiowanie bunkai. Podsumowaniem treningu było dziewięciokrotne wykonanie całej formy Kaishu Kyoka Kun Ren.

Spotkanie zakończyło się wręczeniem dyplomów ukończenia kursu.

Scroll to Top