Międzywojewódzki turniej shotokan-Krzyż Wlkp. 16-17.04.2011

Zawody te już po raz siódmy organizowane przez sensei Krzysztofa Czekałę z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Karate Tradycyjnego „Fudokan” w Krzyżu na trwałe wpisały się w kalendarz aktywności sportowych S.C.I. Poland. W sobotę, po krótkim kursie sędziowskim, przeprowadzonym przez sensei Katarzynę Süss , szefową Komisji Sędziowskiej S.C.I. Poland odbyły się eliminacje, w których startowało ponad 100 zawodników z 11 klubów. Zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach : kata (formy) oraz kumite (walka), w czterech grupach wiekowych: młodzika młodszego (rocznik 2003 i młodsi), młodzika (roczniki 2000-2002), młodzika starszego ( roczniki 1999-1997) i po raz pierwszy na zawodach w Krzyżu w kategorii juniora młodszego (roczniki 1996-1994). Eliminacje rozgrywane były na dwóch planszach, tradycyjnie bez udziału publiczności i trwały od godziny 15 do 19. Należy podkreślić, że w zgodnej opinii sędziów obserwuje się wzrost poziomu wyszkolenia zawodników, a szczególnie wyraźne jest to w kategorii młodzików.

Niedzielne finały turnieju punktualnie o godzinie 15:00 uroczyście otworzył Starosta Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego pan Wiesław Maszewski. Początek zawodów zapewne na skutek pięknej pogody nie zgromadził zbyt licznej publiczności, natomiast ostatnie konkurencje oklaskiwał już prawie komplet widzów. Zawodnicy startujący w finałach starali się pokazać swoje najlepsze karate, bez względu na wiek i poziom zaawansowania. Nowością było wprowadzenie w finałach kumite juniorek i juniorów jiu-kumite (wolna walka) zamiast jiu-ippon-kumite (walka półwolna), mimo że, było to pierwsze tego typu doświadczenie a poziom walk zróżnicowany, wszyscy startujący wykazali się ogromnym hartem ducha i wolą walki.

Finały turnieju zaszczycili swoją obecnością: Wiesław Maszewski Starosta Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego, Zygmunt Jasiewicz Burmistrz Krzyża Wlkp., Maciej Pietruszak Burmistrz Drezdenka, Regina Jaworska Przedstawiciel Lubusko-Wielkopolskiego banku Spółdzielczego, Hubert Kałuża Gość Honorowy Turnieju oraz przyjaciele miejscowego klubu karate Hanna Tchórza i Tomasz Tryboba.

W przerwach pomiędzy poszczególnymi konkurencjami swoje umiejętności prezentowali posiadacze najwyższych stopni uczniowskich przygotowujący się do egzaminów mistrzowskich oraz tancerze ze Szkoły Tańca SINIOR SCHOOL z Drezdenka.

Tego typu spotkania są doskonałą okazją do wspólnego treningu, tak było i tym razem, każdy z uczestników miał możliwość szkolenia w dwóch jednostkach treningowych, prowadzonych równolegle w dwóch grupach zaawansowania. Grupa brązowych i czarnych pasów doskonaliła zarówno techniki podstawowe oraz umiejętność prowadzenia wolnej walki, z kolei młodsi adepci uczestniczyli w treningu poświęconemu w całości Goshindo. Treningi prowadzili sensei Katarzyna Süss, Robert Reiter, Adam Cichocki oraz Marcin Kwit.

Seminarium szkoleniowe zakończyło się egzaminem na brązowe pasy, w wyniku którego czterech zdających odniosło sukces.

   
Scroll to Top