Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Karate Młodzików; 2015

Chociaż turniej przewidziany był dla najmłodszych adeptów karate odbywające się na dwóch tatami walki były momentami bardzo zacięte. Zawody sprawnie prowadził i był sędzią głównym sensei Paweł Zielinski 3 dan, pozostali sędziowie to sensei’owie Tomasz Krygowski 4 dan, Tadeusz Kurzawski 4 dan, Krzysztof Czekała 3 dan, Przemysław Juchniewicz 1 dan, Tomasz Słonimski 1 dan oraz Stanisław Chrapkowski 1 dan. Wspierali ich senpai’owie Piotr Frąszczak, Grzegorz Więcławik, Zbigniew Półtorak, Mateusz Nawrot oraz Albert Połomski z klubu Karate-do Shotokan z Ostrowa Wielkopolskiego.
Wieczorem, po eliminacjach, harcerze z Hufca ZHP Ziemi Ostrzeszowskiej wspólnie z ratownikami uczyli zachowania przy omdleniach oraz prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Uczestnicy szkolenia/zabawy już wiedzą, jak ułożyć poszkodowanego w bezpiecznej pozycji bocznej, mogli także spróbować swoich sił w prowadzeniu RKO dzięki wykorzystaniu fantomów. Przed snem jeszcze udało się rozegrać mecz piłki nożnej między instruktorami, a najstarszymi zawodnikami.
W niedzielę przy dźwiękach hejnałów rozpoczęto finały. Wśród obserwujących zmagania najmłodszych karateków był Starosta Ostrzeszowski, pan Lech Janicki oraz sekretarz Urzędu Miasta i Gminy w Ostrzeszowie, pan Włodzimierz Piekarczyk. W przerwach w pokazie karate wystąpił sensei Artur Mańkowski wraz z Piotrem Frąszczakiem z Ostrowa Wlkp., układy tańca nowoczesnego Freestyle Hip-Hop Dance zaprezentował duet Doroty i Agaty oraz z zespół Four of the Fifty Crew z Mikstatu. Najmłodsi zawodnicy: Olga z Ostrzeszowa oraz Wojtek z Tucholi zostali uhonorowani specjalnymi statuetkami. Wszyscy zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz statuetki. W nastrój świąteczny wprowadziła zebranych Wanessa swoimi pastorałkami, które poprzedziły wejście Mikołaja. Jakiś czarny charakter chciał mu w tym przeszkodzić, ale dzieci wraz z ochroną przeszkodziły i każdy otrzymał paczkę ze słodyczami o lokalnymi produktami.
Rozjeżdżając się do domów obiecaliśmy sobie spotkanie z Mikołajem za rok.

 

Scroll to Top