Ogólnopolski Turniej Karate Młodzików

W dniu 9 grudnia 2017 roku odbył się kolejny Ogólnopolski Turniej Karate Młodzików SGI Poland zorganizowany przez Międzyszkolny Uczniowski Klub Karate „ENPI” w Ostrzeszowie.

Tym razem rywalizacja odbywała się  na hali sportowej w Doruchowie. W zawodach wzięły udział reprezentacje klubów z Człuchowa, Sąpolna, Tucholi, licznie pokazał się klub z Ostrowa Wielkopolskiego. Obecni byli również zawodnicy MUKK „ENPI” ćwiczący w Kobylej Górze, Ostrzeszowie, Zamościu i Doruchowie. Eliminacje odbywały się na dwóch matach. Zawodnicy początkujący prezentowali swoje umiejętności w kihonie, natomiast bardziej zaawansowani w kata i kumite.

Finałowe zmagania karateków otworzył Wójt Doruchowa pan Józef Wilkosz, towarzyszyło mu sporo gości z terenu gminy. Najmłodsi zawodnicy zostali uhonorowani specjalnymi statuetkami. Wszyscy zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz puchary. Pod koniec turnieju w wejściu pojawił się Mikołaj. Jakiś czarny charakter chciał mu przeszkodzić w dotarciu do celu, ale dzieci wraz z ochroną przeszkodziły tym niecnym zamiarom. Szanowny gość gorąco został przywitany przez wszystkich i każdy otrzymał paczkę ze słodyczami, lokalnymi produktami i niespodzianką – zabawką.

Scroll to Top