Sensei Carlo Fugazza w Prenzlau

1 kwietnia w Prenzlau odbyło się szkolenie, które poprowadził sensei Carlo Fugazza /8dan/. Oczywiście nie zabrakło na nim karateków z Shotokan Goshindo Institute Poland. Organizatorem szkolenia był Uwe Lucka z Karate Dojo Zanshin w Prenzlau.

Sensei Fugazza poprowadził dwie sesje treningowe dla grupy początkującej i zaawansowanej. Zgodnie ze zwyczajem instruktorzy i zawodnicy S.G.I. Poland skorzystali z możliwości czerpania wiedzy, na treningach w obu grupach zaawansowania. Rozwijanie metodyki kształcenia na poziomie podstawowym jest kluczową umiejętnością zwłaszcza dla kadry instruktorskiej. Niejednokrotnie na tych właśnie treningach otrzymuje się cenne wskazówki dotyczące metodyki właśnie, jak i samych technik podstawowych, które budują warsztat instruktorski oraz podnoszą poziom techniczny indywidualnie.

Podczas treningów w grupie początkującej sensei Fugazza zademonstrował ćwiczenia wprowadzające do praktyki bunkai. Analizowana była forma kata Heian Nidan oraz elementy bunkai. W grupie zaawansowanej sensei Fugazza skupił się wyłącznie na kata Wankan. Objaśniał szczegółowo formę oraz sporo czasu poświęcił na praktykę samego bunkai. Kata Wankan było również prezentowane na szkoleniu w Wiesbaden i to było doskonałe dopełnienie wiedzy na temat tego kata.

Scroll to Top