Szkolenie Klubowe; Sensei Marc Stevens w Człuchowie

Od 6 do 8 marca przebywał w Człuchowie na zaproszenie Pawła Zielińskiego z Klubu Karate Shotokan w Człuchowie sensei Marc Stevens (6dan), uczeń mistrzów Shirai i Kase.

W treningach uczestniczyła setka zawodników z kilku klubów SGI Poland. W sumie najbardziej zaawansowani spędzili w dojo 13 i pół godziny trenując i słuchając komentarzy senseia Stevensa. Najbardziej aktywni jak zwykle nagrodzeni zostali medalami, a wszystkim Paniom na zakończenie niedzielnych zajęć sensei Paweł Zieliński wręczył kwiaty.

Ze względu na problemy zdrowotne senseia Stevensa program zajęć nie obejmował tym razem kumite, a tematyka oscylowała wokół bunkai kata Heian oraz Kanku sho. Niezliczone warianty treningowe Taikyoku shodan, Happo bunkai kata, Ura kata, Go kata i wiele innych ćwiczeń dawały szansę na gromadzenie pomysłów dotyczących rozbudowania i doskonalenia treningu własnego oraz warsztatu instruktorskiego. Dodatkowo pokaz umiejętności czternastoletniej córki seseia Marca Stevensa również wzbudzał zainteresowanie i pokazywał jakiego poziomu można oczekiwać od zawodników.

Dodatkowym atutem były odniesienia do treningu mentalnego, odrobiny mechaniki i operowania energią, a także do historii treningu z Mistrzem Kase i Mistrzem Shirai, których uczestnikiem był sensei Stevens. Całość w lekkiej i dowcipnej atmosferze, choć niepozbawionej właściwego skupienia.

Teraz czas na kolejne szkolenie, tym razem z sensei Claudio Cerutim…

Scroll to Top