Staż goshindo w Berlinie

Staż ze względu na ilość uczestników był bardzo kameralny i przez to ekskluzywny. SGI reprezentowali instruktorzy z Pelplina, Tucholi, Wałcza i Słupska. Dodatkowo nasz Słupski instruktor (P.Juchniewicz) zabrał ze sobą dwóch młodszych uczniów (Dominika Malarskiego i Dawida Badzio), których postanowił w ten sposób wyróżnić za dobre wyniki w klubie. Miejmy nadzieję, że będzie to dla nich dodatkowa motywacja do jeszcze większego wysiłku.

Trening, który trwał niemal 5 godzin zawierał w sobie wszystkie podstawowe elementy treningowe. Przerobione zostało happo bunkai kata Heian Shodan (w wersji Goshindo), które po raz kolejny pokazało, że pozornie proste rzeczy wcale nie są takie proste. Sensei zaprezentował również nową formę Goshin oraz pokazał jak należy ją interpretować. Mieszanka uderzeń i bloków kantem dłoni (shuto) w krótkim dystansie poza siniakami, pozwoliła również na dopracowanie koneksji wszystkich części ciała. Przy okazji „odpoczynku”, sensei pokazał również przykład jak należy wykonywać rozciąganie, poprawiając równocześnie swoje kopnięcia. Nie obyło się także bez ćwiczeń polegających na naprzemiennym przejmowaniu inicjatywy podczas walki.

Jak zwykle atmosfera na szkoleniach z hanshi Cerutim jest bardzo miła i w połączeniu z jego świetnym warsztatem treningowym daje satysfakcję z udanego stażu. Już w październiku będziemy gościć senseia w Ostrowie Wielkopolskim.

 

Scroll to Top