Staż Shoto-Goshin Karate-do – Polcanto

Zajęcia prowadzili sensei: Marino Lombardi, Alessandro Ferrari, Piero Mancini, Angelo Torre, Roberto Benocci oraz trener włoskiej kadry kumite – Loris Guidetti. Całość prezentowanego materiału powiązana była z elementami goshindo, a zwłaszcza pokazaniu związku pomiędzy goshindo a shotokanem i umiejętności płynnego przejścia od technik typowych dla goshindo do technik i taktyki shotokan charakterystycznych dla szkoły Maestro Shirai.

W stażu uczestniczyło 40 osób ale część z ćwiczących przyjeżdżała tylko na niektóre sesje treningowe i np. w poniedziałek po południu praktykowało ponad 80 osób. Treningi jak na warunki panujące w tym okresie w Toskanii były bardzo intensywne. Ćwiczenie w ponad czterdziestostopniowym upale nie jest łatwe, zwłaszcza dla osób z północy kontynentu, stąd też najbardziej intensywne były sesje poranna – rozpoczynająca się o 6 rano i wieczorna. Po treningach ogólnych zainteresowani mogli skorzystać z rad i konsultacji instruktorów prowadzących zajęcia. Nasza dwuosobowa ekipa wybrała konsultacje u sensei Angelo Torre, byłego mistrza świata w kata drużynowym.

Na zakończenie stażu uczestników czekała miła niespodzianka – hanshi Ceruti podarował każdemu pamiątkowy dyplom z kaligrafią „kime” wykonaną przez Maestro Shirai.

Scroll to Top