pozwoliła na podział ćwiczących na grupy realizujące własne programy treningowe przy czym każda z lekcji trwała godzinę po której zmieniali się prowadzący. Dało się od razu zauważyć pewne preferencje u każdego z sensei. Kyoshi Abate koncentrował się głównie na psychicznym nastawieniu do walki zwłaszcza rozróżnieniu pomiędzy „kyo” a „jitsu”. Mimo, że zasady o których mówił kyoshi Abate bazowały na prostych technikach i kombinacjach to szybko okazało się, że zrozumienie idei to jedno a zastosowanie jej w praktyce to zupełnie inna, wcale nie trywialna sprawa.
Sensei Angelo Torre z kolei skoncentrował się na poprawności technicznej oraz formie i aplikacji kata Goshindo Tokon. Hanshi Claudio Ceruti jak zwykle uśmiechnięty powiązał elementy ćwiczone wcześniej w jedna spójną całość. Na przykładzie bunkai Goshin Tai-hei ichi ćwiczone były płynne zmiany pozycji a także kontynuacja technik, a także walka przeciwko dwóm przeciwnikom. Ostatnią wspólną dla wszystkich część stażu wypełniła praktyka tai-sabaki.
Na koniec stażu odbyła się mała uroczystość – Maestro Hiroshi Shirai na wniosek hanshi Claudio Ceruti nadał grupie instruktorów tytuły i stopnie renshi. Wśród wyróżnionych znalazła się również czwórka Polaków. W rozmowie po stażu hanshi Ceruti stwierdził, że zarówno Maestro jak i on są bardzo zadowoleni z naszych postępów i oby tak dalej…