Szkolenie instruktorskie SGI Poland, Tuchola 2017

Od 25 do 27 sierpnie trwało zaawansowane szkolenie instruktorskie przeznaczone dla instruktorów, kandydatów na instruktorów oraz dla zaawansowanych zawodników SGI Poland.

Na treningach spotkali się przedstawiciele większości klubów zrzeszonych w SGI Poland. Tematyka szkolenia dotyczyła podstaw karate, zasad instruktażu, regeneracji potreningowej oraz metodyki prowadzenia zajęć dla dzieci. Pojawiły się także elementy bardziej zaawansowane jak studiowanie strategii walki oraz bezpośrednie nawiązania do samoobrony, w tym także do technik parterowych, które powinny znaleźć się w arsenale każdego zawodnika. Wspólnym mianownikiem wszystkich zajęć było mentalne nastawienie do wykonywania i stosowania uczonych technik karate.

Zajęcia były prowadzone przez członków komisji technicznej SGI Poland oraz trenerów sportu i instruktorów klubowych. Na spotkaniu instruktorskim sprecyzowane zostały także plany sportowe i szkoleniowe na najbliższy sezon. Zaproponowano i zaaprobowano kilka poprawek do regulaminów i zasad funkcjonowania stowarzyszenia, w szczególności sprecyzowano zasady uczestnictwa w kursie instruktorskim, który stanowić ma podstawowe i najważniejsze doroczne spotkanie i szkolenie wewnętrzne instruktorów klubów zrzeszonych w SGI Poland. Przyszłoroczny termin tego spotkania został ponownie ustalony na ostatni weekend sierpnia 2018 roku.

Scroll to Top