Szkolenie karatedo shotokan w Człuchowie; sensei Marc Stevens.

W dniach od 9 do 11 lipca po niemal półtorarocznej przerwie w Polsce gościł ponownie sensei Marc Stevens, który przyjechał na zaproszenie sensei Pawła Zielińskiego z człuchowskiego klubu karate.Człuchów ma bardzo bogatą historię szkoleń karate shotokan. Przed laty gościł tutaj Mistrz Shirai, a teraz szkolenie prowadził jeden z najwytrwalszych i najbardziej oddanych uczniów Mistrza, czyli Marc Stevens. Sensei Stevens, oprócz długiej kariery sportowej ma w dorobku niezliczoną ilość szkoleń z Mistrzami Shirai i Kase, którym wielokrotnie asystował. Doskonale więc łączy swoje doświadczenie z naukami obu Mistrzów.
 
Trzydniowy kurs odbył się w pięknej, świeżo wybudowanej hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Rychnowach tuż obok Człuchowa. Zajęcia odbyły się z podział na grupy zaawansowania i wzięło w nich udział ponad 70 zawodników, co zważywszy na okres wakacyjny i popandemiczny trzeba uznać za bardzo dobry wynik. Łącznie na sali uczestnicy spędzili 11 godzin, a pod bacznym okiem senseia Stevensa ćwiczyli przedstawiciele klubów i sekcji z Bielska-Białej, Krzyża Wielkopolskiego, Wałcza, Słupska, Wilna, Małego Rudnika, Nowego a także z Kuwejtu, Sąpolna oraz Człuchowa. 
 
Tematyka tegorocznego szkolenia nawiązywała do ogólnie trudnej sytuacji wszystkich uprawiających sport niezawodowy wynikającej z rozprzestrzeniania się wirusa. Z tego powodu sensei Stevens skupił się na treningu podstaw. Zarówno w obszarze techniki jak i poruszania się. Wiele ćwiczeń dotyczyło technik podstawowych, kata oraz bunkai i kumite. Dało to możliwość rozwoju nie tylko początkującym adeptom, ale także zaawansowanym zawodnikom oraz instruktorom.
 
Na zakończenie szkolenie już tradycyjnie zostały przyznane medale dla osób, które w oczach Sesnei Marca Stevensa wyróżniały się na tle innych swoim zaangażowaniem i podejściem do treningu. Medale oraz promocję na wyższy stopień otrzymali: 
Zuzanna Kowalska – 9.2 Kyu
Mikołaj Grudzień – 9.3 Kyu
Aleksandra Cieplińska – 8.1 Kyu
Katarzyna Sagan – 8 Kyu
Arleta Nitz-Grudzień – 7 Kyu
Rozdając wyróżnienia sensei zaznaczył, że chętnie wręczyłby ich o wiele więcej, gdyż zasłużyło na nie wielu ćwiczących. Cała grupa dała z siebie wszystko i włożyła w trening sporo wysiłku i poświęcenia. 
 
Kiedy kolejne szkolenie? Wstępne plany zostały poczynione na pierwszy kwartał 2022 roku, ale wszystko zależy od sytuacji epidemicznej czy też możliwości przemieszczania się po Europie. A zatem dbajcie o zdrowie swoje i najbliższych i,miejmy nadzieję, do rychłego zobaczenia. 
Oss
Scroll to Top