Turniej mikołajkowy Tuchola 4-5 grudnia 2010

kierowany przez sensei Tomasza Krygowskiego, był gospodarzem Mikołajkowego Turnieju Karate Shotokan. Mimo trudnych warunków pogodowych, które zmusiły kilka drużyn do odwołania swojego przyjazdu, sobotnie eliminacje zgromadziły blisko 100 zawodniczek i zawodników, reprezentujących kluby karate należące do S.C.I-Poland: Czersk, Śliwice, Pelplin, Kaliska, Chojnice, Poznań, Bysław, Ostrzeszów, Lińsk i Tuchola. Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach kata (form) i kumite (walk). Ponieważ turniej ten przeznaczony był dla najmłodszych adeptów karate, często startujących w zawodach po raz pierwszy w życiu, organizator zdecydował o podziale konkurencji nie tylko ze względu na wiek zawodników, ale także na stopień ich zaawansowania. Pozwoliło to wyrównać szanse wszystkich startujących a jednocześnie podniosło poziom rozgrywanych konkurencji, zwłaszcza tych, w których rywalizowali bardziej zaawansowani stażem młodzi karateka. Tradycyjnie już eliminacje odbywały się przy drzwiach zamkniętych i były również okazją do podniesienia kwalifikacji sędziowskich, zwłaszcza wśród najmłodszych stażem sędziów. Finały turnieju odbyły się w niedzielę i miały bardzo uroczystą oprawę.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz lokalnych i samorządowych, sponsorzy i przyjaciele klubu, m.in.:

Tadeusz Kowalski – Burmistrz Gminy Tuchola
Wiktor Metkowski – V-ce Starosta Tucholski
Sylwia Sobczak – Z-ca Naczelnika Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury, Sportu i Promocji
Wojciech Kociński – radny powiatu
Janusz Zawadziński – dyr. Ośrodka Sportu i Rekreacji
Halina Janowska-Giłka – dyr. Zakładu Łuczniczka
Iwona i Paweł Budaj
Joanna i Maciej Grabowicz
Bogna i Marek Bolińscy
Halina i Marek Pankau 
Jacek Skórczewski
Dariusz Siciński

Zanim przystąpiono do rywalizacji sportowej list od Starosty Tucholskiego pani Doroty Gromowskiej odczytał Wicestarosta Powiatu Tucholskiego pan Wiktor Metkowski, z kolei Burmistrz Tucholi pan Tadeusz Kowalski dokonał oficjalnego otwarcia Turnieju. Niedzielne zawody sędziowali:

Adam Cichocki – 3 Dan – Pelplin
Robert Reiter – 3 Dan – Wałcz
Piotr Ossowski – 1 Dan – Kaliska
Grzegorz Kubiak – 1 Dan – Ostrzeszów
Agnieszka Kołodziejczyk – 1 Dan – Pelplin
Tomasz Szczepański – 1 Dan – Chojnice

pracą zespołu sędziowskiego kierowała sensei Katarzyna Süss (2 Dan) z Poznania.

Rywalizacja była bardzo zacięta, werdykty często zapadały stosunkiem głosów 3:2. Szczególne słowa uznania należą się najmłodszym, którzy dzielnie zwalczyli tremę przed swoim pierwszym publicznym występem. W nagrodę każdy z zawodników został obdarowany słodyczami, ufundowanymi przez panie Iwonę Budaj i Joannę Grabowicz, a finaliści otrzymali dyplomy i puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Tucholi. Oprócz rywalizacji sportowej licznie zgromadzona publiczność miała okazję podziwiać umiejętności zaawansowanych studentów karate, na co dzień trenujących w klubach S.C.I.-Poland. Szczególne wrażenie wywarł pokaz samoobrony w wykonaniu Tomasza Krygowskiego, Tomasza Słomińskiego i Mariusza Stosika oraz kata drużynowego wraz z interpretacją w wykonaniu zespołu w składzie Tomasz Słomiński, Ewa Krygowska i Marcin Sękowski. Jednak prawdziwą niespodziankę organizatorzy przygotowali na koniec a była nią wizyta Świętego Mikołaja i Śnieżynki, która po starciu z dwoma zamaskowanymi osobnikami dzielnie obroniła dostojnego gościa i oczywiście prezenty, ufundowane przez Panią Halinę Janowską-Giłka – dyr. Zakładu Łuczniczka oraz Panią Teresę Chojnacką – właściciela firmy „Digitus”

Turniej Mikołajkowy zawsze jest szczególną imprezą sportową i to nie tylko dla najmłodszych a w zgodnej opinii widzów jak i organizatorów tegoroczny zakończył się sukcesem. Sprawny przebieg zawodów możliwy był dzięki wydatnej pomocy rodziców, sponsorów oraz przyjaciół Klubu Karate w Tucholi za co sensei Tomasz Krygowski składa wszystkim serdeczne podziękowania.

Scroll to Top