Szkolenie instruktorskie SGI Poland 2018

W dniach od 24 do 26 sierpnia w Tucholi odbyło się kolejne doroczne szkolenie instruktorskie SGI Poland.

W stażu dział wzięli instruktorzy i przedstawiciele większości klubów zrzeszonych w organizacji oraz kandydaci na stopnie mistrzowskie. Celem spotkania było weryfikacja poziomu przygotowań do egzaminów na czarne pasy oraz podniesienie poziomu wyszkolenia instruktorów reprezentujących SGI Poland. Uczestnicy spędzili w dojo łącznie 14,5 godziny, które przeznaczone były zarówno na zajęcia teoretyczne jak i praktyczne. Odbyło się także robocze spotkanie instruktorów, podczas którego zostały podjęte decyzje kluczowe dla działalności organizacji w najbliższym sezonie.

Zajęcia techniczne prowadzili instruktorzy: Daria Lipka, Grzegorz Konieczka, Robert Reiter, Paweł Zieliński, Krzysztof Czekała i Krzysztof Kaczor. Dodatkowo uczestnicy wysłuchali prelekcji dotyczących pierwszej pomocy, motywacji w sporcie, rehabilitacji najczęstszych urazów w obrębie kończyny dolnej oraz przepisów związanych z RODO.

Treningi obejmowały w szczególności przygotowania do egzaminów technicznych na czarne pasy oraz koncentrowały się na analizie zasad treningu i prezentacji kata na przykładzie Bassai dai oraz interpretacji ruchów kata na przykładzie Heian yondan. W programie znalazła się także analiza elementarnych zasad biofizyki oraz podstawowe elementy techniczne i strategiczne walki parterowej, które powinny być w arsenale każdego praktyka sztuk walki. Zakończeniem trzydniowych treningów był prowadzony przez senseia Pawła Zielińskiego kurs sędziowski.

Scroll to Top