Szkolenie z C.Fugazza; Eberswalde

Sesje treningowe rozpoczynały się od zajęć dla grupy młodszej, w których zawsze uczestniczą karatecy naszej organizacji niezależnie od stopnia zaawansowania. Na tego typu treningach program nigdy nie jest zbyt skomplikowany, ale wiedza na temat prowadzenia zajęć w grupach początkujących jest przecież najważniejsza w naszej codziennej praktyce klubowej. Sam trening podstaw nie raz już zaskoczył karateków sądzących, iż trening na tym poziomie nic do ich karate nie wniesie. Sensei Fugazza zaprezentował w tej grupie ciekawy sposób wykonywania bunkai do kata heian w formie przypominającej kihon ippon kumite. Zwracał też szczególną uwagę na zachowanie koncentracji u dzieci i wyraźne oddzielanie zabawy na treningu od samego treningu karate oraz dostosowanie języka do poziomu zaawansowania studentów.

Grupa zaawansowana miała okazję przećwiczyć kombinacje do kumite polegające na przejęciu inicjatywy ze szczególnym naciskiem na tai sabaki. Trening kumite poprzedzony był przygotowaniem tych kombinacji w kihonie, które następnie powinny być odpowiednio dobrane w reakcji na rozwijającą się sytuację. To zadanie w połączeniu z tai sabaki było dość sporym wyzwaniem dla ćwiczących. Sensei Fugazza zaprezentował również kata Gojushiho dai oraz bunkai do niego co stanowiło nie lada wyzwanie dla części trenujących z mniejszym stażem.

Prowadzący szkolenie zapowiedział materiał na przyszłoroczne szkolenie, które będzie bardziej nakierowane na brązowe pasy i kandydatów na shodan. Na pewno zawitamy do Eberswalde w przyszłym roku, aby ponownie szkolić się pod okiem Senseia Fugazzy.

Scroll to Top